Zprávy z Tenisového klubu Mikulov

JARO OPEN 2020

Až na druhý pokus se letos podařilo uspořádat tradiční 23. ročník tenisového turnaje „Jaro Open“, který byl určen nejen pro členy TK Mikulov, ale i pro širokou veřejnost. Díky tomu se letos nahlásilo v prvním termínu (23. 5.) téměř 50 nadšených tenisových hráčů, kteří chtěli opět po roce změřit své síly ve čtyřhrách. Kvůli nepříznivému počasí se musel turnaj o týden odložit. Po týdnu, 30. 5., se již za pěkného počasí sešlo 30 hráčů, kteří odehráli turnaj ve dvou výkonnostních kategoriích.

První kategorii vyhrála dvojce Matuška–Mikulášek, druhé místo Kvasnička–Švéda, třetí Bedřich–Jón.

Druhou kategorii vyhrála dvojce Bursík–Hapala, druhé místo Srncová–Vočka, třetí místo Holáň–Vočková.

Jsme rádi, že své první turnajové zkušenosti sbírají i členové naší tenisové školy Mikuláš Jón a Tomáš Krist, kteří se turnaje také zúčastnili a své nelehké role mezi dospělými se zhostili na výbornou.

Po slavnostním ceremoniálu následovala volná zábava s hudbou a koštem vín našich tenistů a sponzorů. Všem zúčastněným moc gratulujeme a děkujeme také našim sponzorům Vinařství Volařík, Vinařství Šilinek, Vinařství Sedlecká vína, Vinařství Bedřich, MUDr. Pluháčkovi za zapůjčení kurtu.

IMG 3348

MIKULOVSKÝ MINITENIS MÁ PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ

Krajské soutěže již běží naplno a v prvním kole se povedlo našim malým tenistům porazit tým z Moravského Krumlova. Na zápasy to bylo již 4:4, když Kryštof Rakovský ve třetím setu otočil infarktový zápas ve svůj prospěch a přidal tak vítězný a rozhodující bod pro Mikulov. Ve druhém utkání proti TKB Hrušovany zvítězili mikulovští tenisté jen dvakrát, a to na výhru nestačilo. Skokanem dne byl Adam Lorenc, který vyhrál tři zápasy ze čtyř. Jen tak dál v dalších kolech!

TENIS

NOVINKY v TK MIKULOV

V rámci Jaroopen se uskutečnil i křest NOVÉHO TENISOVÉHO NAHRÁVACÍHO STROJE, jenž se řadí mezi naprostou špičku sportovních nahrávacích strojů a je použitelný jak pro vrcholový trénink, tak i rekreační tréninkový proces. TK Mikulov pořídil tento stroj především pro naši nadějnou a rozrůstající se mládežnickou základnu, kterým tak přibyl ideální parťák, který jim pomůže na kurtu zlepšit jejich výkon a schopnosti. V minulých dnech již měli někteří první tréninky s novým strojem a jejich reakce vypovídají sami za sebe: „Umí věci, o kterých se mi ani nezdálo. Čop, topspin, různé směry, prostě pecka.“

Od minulého týdne máme i nového „empirového“ rozhodčího! Trenér Jiří Zicha v minulém týdnu úspěšně zvládnul závěrečnou zkoušku na tenisového rozhodčího, a tak má TK Mikulov poprvé sudího oficiálních turnajů ČTS.

Za TK Mikulov Lenka Danielová a Jiří Šilinek