DS Tenis Mikulov úspěšný i po koronavirové přestávce

Po téměř tříměsíční pauze se opět nastartoval kolotoč turnajů a soutěží družstev ČTS a tenisté z Mikulova prokazují výbornou formu!

V neděli 23. května se ve Znojmě odehrálo odložené zimní MASTERS pro 12 nejlepších mini a babytenistů zimního okruhu. Z Mikulova se kvalifikovali minitenisté Filip Rožek a František Vítek. Z babytenistů se mezi finálovou dvanáctku dostali Nina Schmidová, Tomáš Rácz a Jindřich Vítek. V kategorii minitenis se až do finále probojoval nejmladší hráč turnaje Filip Rožek, kde po boji podlehl o rok starší Bačíkové (nasazená hráčka číslo 1 z Prostějova) a obsadil skvělé 2. místo! František se umístil na velmi pěkném 6. místě. Mezi babytenisty při neúčasti Niny srdnatě bojovali Tomáš a Jindra. Lépe se vedlo Tomovi, který obsadil vynikající 5. místo, pochvalu zaslouží i Jindra za místo osmé. Tomovi se podařilo vyhrát následný rychloturnaj ve čtyřhře. Všem čtyřem gratuluji ke krásným výsledkům a přeji hodně úspěchů do blížících se soutěží družstev.

tenis01

Soutěže družstev odstartovaly 30. května. Vyvrcholí krajskými finále. Minitenisté svůj finálový zápas odehrají 27. června ve Znojmě a babytenisté 5.–6. září v Brně. Žákovské soutěže proběhnou zkrácenou formou „pavoukem“ o konečná umístění.

Jednu výhru za druhou přidávají tenisté z DS Tenis Mikulov v soutěžích družstev ČTS. Minitenisté Filip Rožek a František Vítek reprezentují na pozici „jedničky“ respektive „dvojky“ TK Znojmo. Filip s bilancí 9 výher a 1 prohry a František (7 výher /3 prohry) pomohli svému týmu porazit ŽLTC Brno, TK Blansko, TK Mikulov, TK Moravský Krumlov a TK Znojmo B a průběžně se nacházejí na 1.místě své skupiny. Babytenisté BORSu Břeclav Matouš Hála, Kevin Podsedník a Natálka Rožková jsou zatím také neporaženi a živí naději postupu na krajské finále pro 12 nejlepších týmů z jižní Moravy. Matouš na pozici prvního hráče zatím neztratil ani set. Nina Schmidová a Tomáš Rácz nastupují v jihomoravské lize babytenistů jako hráči číslo jedna a tři za TK Znojmo a zatím si vedou také výborně. Oba při bilanci 4 vítězství /1 prohra pomohli porazit HTK Třebíč, Uherský Brod, BLTC Brno a TK Zlín. Prohráli pouze s favoritem na republikový titul z Prostějova.

Všem minitenistům, babytenistůmi mladším žákům a žákyním (jmenovitě Alexi Fuisovi, Marku Hálovi a Nikol Rožkové, které první zápasy za BORS Břeclav „B“ teprve čekají),  přeji i do druhé časti soutěže dobrou formu!