FC Pálava informuje + logo FC Pálava + foto

FKM Podluží – FC Pálava Mikulov 0:1 (0:0)

Mikulovští dorostenci odehráli své první přípravné utkání na novou sezonu 2020/2021, a to na hřišti ve Tvrdonicích, kde hraje svá utkání celek FKM Podluží, hrající stejnou soutěž jako Mikulov, pouze skupinu C.

Zápas se hrál v úmorném vedru a na vysoce střiženém trávníku, který ztěžoval oběma týmům kombinační hru. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, oba týmy nastřelily jednou tyč soupeřovy branky, v dresu Pálavy měl ještě dobrou příležitost Výhoda. Ve druhém poločase již na hřišti zcela dominoval tým z Mikulova, který si vytvářel jednu šanci za druhou a soupeře téměř nepustil na svou polovinu. Velké šance neproměnili Výhoda, Smetana, Vráblík, horní tyč nastřelil Kroupa. V 77. minutě se ujala jediná střela z mnohých z kopačky Vráblíka, který zpoza velkého vápna trefuje těsné vítězství v tomto utkání.

Sestava FC Pálava: Smoček – Kroupa, Vráblík, Řežábek, Koprivňanský – Budai, Penčák, Kališ, Čevelík – Výhoda, Smetana (Kunc D., Kunc R., Střebský, Kubíček D., Nguyen).

Roman Dvořák

 

BisonCup 2020

20. června se FC Pálava Mikulov zúčastnila 12. ročníku turnaje BisonCup pořádaného Sokolem Těšany.

Kategorie starší přípravka (ročník 2009 a mladší) se účastnilo 24 týmů, které byly rozlosovány do čtyřech skupin.

S námi ve skupině „A“ nás čekaly Těšany-A, Líšeň, Drásov, Chrlice a Bořetice. V krásném areálu nás bohužel přivítalo dosti deštivé počasí, a tak byl terén každou hrou těžší a těžší.

Po necelých čtyřech hodinách bylo dobojováno a tým FC Pálavy Mikulov se ve své skupině umístil na krásném třetím místě.

Musím kluky pochválit, protože soupeři nám nedali nic zadarmo a počasí, na rozdíl od předchozích ročníků, nám fakt nepřálo.

Bylo to pro nás všechny takové rozloučení s touto kategorií, protože se svým týmem postupujeme výš, a to do mladších žáků! Už se nemůžeme dočkat, konečně velká soutěž (krajská soutěž), velké hřiště (8+1), to bude změna. 

První ostrý zápas nás čeká už za pár týdnů, a to 22. 8., kdy se ten kolotoč pro nás rozjede.

Přijďte nás podpořit! Rozpisy zápasů najede na internetových stránkách našeho klubu (www.fcpalava.cz ). 

Martin Hudec, trenér  

fotbal 01