Mikulovští tenisté v červnu

Nabitý konec června prožili tenisté z DS Tenis Mikulov. V sobotu 27. 6. na jihomoravském krajském finále minitenistů vybojoval Filip Rožek i při neúčasti zraněného Františka Vítka s družstvem TK Znojmo vynikající 3. místo!

Tomáš Rácz v silně obsazeném turnaji 16 babytenistů v Brně-Líšni skončil také na skvělé bronzové příčce! Marek Hála a Alex Fuis v neděli oba dvěma výhrami přispěli Borsu Břeclav „B“ porazit v soutěži ml. žáků tým z Vyškova.

V neděli 28. 6. odpoledne se následně uskutečnil již tradiční letní turnaj pro děti tenisové školičky DS Tenis. Poprvé se díky spolupráci trenérů Zichy a Bedřicha zúčastnily také děti z TK Mikulov. Celkem 24 dětí bojovalo ve čtyřech kategoriích.

Stupně vítězů v kategorii přípravky v dovednostních disciplínách obsadili: 1. Táďa Švrček 2. Tomík Šída a 3. Natálka Losová.

Mezi minitenisty bylo pořadí na bedně: 1. Filip Rožek 2. Adam Lorenc a 3. Martin Lorenc.

V kategorii střední kurt – A skupina: 1. Tomáš Rácz 2. Matouš Hála 3. Jindřich Vítek a střední kurt – B skupina: 1. Natálka Rožková 2. Filip Rožek 3. Emma Jankechová.

I všem dalším dětem patří velký respekt za bojovné výkony, výsledky všech kategorií byly velmi těsné a vyrovnané.

Turnaj se uskutečnil za finanční podpory města Mikulov, kterému tímto velmi děkuji! Rozrůstá se i řada dalších sponzorů z řad rodičů, kamarádů, jmenovitě: Michal Kovář z penzionu Mušlov (občerstvení pro děti), vinařství Ilias z Pavlova (občerstvení pro rodiče), pan Bravenec (nápoje a věcné dary pro děti), paní Losová (knihy pro děti). Přípravu dětí a průběh turnaje pomáhali řídit: Kamil Čížek, Jana Schmidová a David Rožek.

Všem velmi děkuji a přeji dětem z DS Tenis Mikulov i TK Mikulov, aby se jim i nadále dařilo na letních turnajích jednotlivců.