DS Tenis Mikulov a letní sezona

Letní období strávili tenisté z Mikulova na několika turnajích jednotlivců, letních kempech v Mikulově a Dolních Dunajovicích.

O prázdninách jsme ve spolupráci s TK Dolní Dunajovice uspořádali tři tenisové kempy. Jeden v červenci pro babytenisty v Dunajovicích a dva v srpnu – 10.–14. 8. pro babytenisty a mladší žáky také v Dunajovicích a 17.–21. 8. pro minitenisty v Mikulově. Celkem se kempů zúčastnilo šedesát jedna dětí. Každoročně tak stoupá zájem o tato týdenní soustředění pod vedením zkušených trenérů a jsme rádi, že se nám každý rok i za podpory města Mikulov daří všem dětem nabídnout ideální podmínky pro jejich zlepšování.

Během letních prázdnin několik dětí pravidelně jezdí po turnajích pořádaných ČTS. Téměř na každém turnaji se děti probojovávají do závěrečných kol a sbírají umístění na stupních nejvyšších. Všímají si jich brněnské velkokluby a Prostějov, se kterými jsme navázali spolupráci pro pravidelné sparingové tréninky dětí v těchto klubech.

Individuální odměnou za skvělou sezonu je nominace Filipa Rožka do výběru Jihomoravského kraje pro Mistrovství ČR družstev v minitenise, které se uskuteční 28. září v Praze a nominace Niny Schmidové pro Mistrovství ČR jednotlivců v babytenise, které pořádá 19.–21. září tenisové centrum v Rakovníku. Přeji dětem hodně úspěchu do závěru letní sezony a poté zasloužený krátký odpočinek před začátkem zimní sezony.

David Schmid

Minikemp