Borovice musely ustoupit novému parkovišti

V pondělí 9. září v dopoledních hodinách u nás před domem začali dělníci řezat tři vzrostlé borovice. Ihned jsem začala obvolávat TEDOS, pana starostu i odbor životního prostředí. Dovolala jsem se až panu místostarostovi Kulhavému. Ten mi stručně odpověděl, že stromy musí ustoupit plánovanému parkovišti. 

Před několika měsíci těm borovicím uřezali spodní větve, to jsem pochopila, bránily řidičům ve výhledu, když vyjížděli z naší ulice. Nemůžu ale pochopit, proč se kvůli parkovišti musí pokácet vzrostlé zdravé stromy. Jistě by se pro ta tři čtyři auta, kterým borovice překáží, našlo jiné místo.

Odpoledne mi zavolal pan starosta, vysvětlil mi, že projekt už je hotov a že stromy tentokrát opravdu musí ustoupit. Na omluvu dodal, že se v posledních letech i hodně stromů v Mikulově vysadilo.

Děkuji panu starostovi za zavolání i za ty vysazené stromy, já o nich vím, jsou i blízko mého bydliště, ale těch borovic je mi moc líto. Z okna jsem taky viděla, jak lidé chodili okolo, kroutili hlavami a ptali se dělníků, jestli je to nutné. V předvánočních časech jsem borovice hlídala, aby jim lidé neulamovali větve, častokrát se mi to podařilo.

Borovice tu s námi a s našimi dětmi rostly třicet šest let. Kolik let se dožívá borovice? Neviním TEDOS ani pana starostu atd. Viním pana projektanta – jméno neznám, jistě ho ale zná celé mikulovské vedení. Moc Vás prosím nezadávejte už nikdy žádnou práci pro naše krásné město tomu projektantovi.

Karla Kováčová, ulice kpt. Jaroše č. 1

 

IMG_1243

IMG_1246