Arktická voda na mikulovském koupališti

Skončilo léto, skončila sezona na mikulovském koupališti a mohu se podělit o pár poznatků z pohledu běžného, poměrně častého návštěvníka našeho koupaliště.

Všechny služby, jako čistota šaten, toalet, venkovního prostředí, byly určitě na vysoké úrovni. Také vstřícnosti personálu, obsluhy restaurace nelze prakticky nic vytknout. Atmosféra byla vždy pohodová, klidná a příjemná. Kvalita vody byla dokonce úžasná! Proč byla tedy dle mého návštěvnost podprůměrná až velmi nízká při všech pozitivech psaných výše? Odpověď je nasnadě. Voda v bazénech je totiž extrémně studená. Nedělal jsem samozřejmě žádné exaktní měření, ale když má teplota v soukromých zahradních bazénech a okolních koupalištích 28 °C, jsou teploty v bazénech mikulovského koupaliště 17–19 °C. Mikulovští občané sem proto chodí jen velmi sporadicky (slova „tam ani nechoď, tam je to tak ledové, že se nedá stejně koupat“ jsem slyšel tento rok mnohokrát) a návštěvníci Mikulova, např. cyklisté, se nechají „nachytat“ obvykle jen jednou.

Výjimku tvoří plavci a plavkyně – otužilci, kteří si evidentně libují, že mají celé bazény jen sami pro sebe.

Snad se v příští sezoně podaří tento problém eliminovat a návštěvnost bude zase taková, jakou si tento letní stánek odpočinku v našem městě zaslouží.

MK (autor je redakci znám)