Zimní sezona tenistů odstartovala

O víkendu 23.-24. listopadu odstartovala zimní tenisová sezona. Pořadatelem prvního oficiálního turnaje pod hlavičkou Českého tenisového svazu se stalo nám blízké TK Znojmo, které vypsalo turnaje pro minitenisty a babytenisty.

V sobotu svůj turnaj odehráli babytenisté (děti do devíti let). Z Mikulova se do Znojma vypravili Jindřich Vítek a Nina Schmidová. V konkurenci patnácti hráčů z celého kraje si vedli výborně. Nina se probojovala až do finále, kde podlehla po bojovném výkonu momentálně asi nejlepší hráčce v ČR Denise Tománkové (TK Agorfert Prostějov) 1:4. Na krásném 4. místě skončil Jindra Vítek, který v boji o 3. místo prohrál s útočně hrajícím Rafaelem Kocem z Nového Města na Moravě, hrajícím za TC Brno.

V neděli se ve Znojmě sešlo sedmnáct minitenistů (děti do sedmi let). Mikulov reprezentovali František Vítek a Filip Rožek. Filipovi se podařilo napodobit Ninu a došel také do finále, kde prohrál 5:10/8:10 se starší a zkušenější Kateřinou Khýr, hrající také za TK Agrofert Prostějov. Svého bratra napodobil i Franta, který v boji o 3. místo prohrál s Charlotte Musilovou z SK Tenis Tišnov a obsadil pěkné 4. místo.

Všem dětem z Mikulova gratuluji za povedený vstup do zimní sezony a přeji nejen jim, ale i dětem starším, které turnaje teprve čekají, úspěšnou celou zimní sezonu 2019/2020.

David Schmid Tenis

13 tenis