Tištěný Zpravodaj - ročník IX

Zpravodaj č. 1 z 16. ledna 2008

Mikulov oslavil vstup ČR do Schengenu. Jantarová stezka uspěla v soutěži Náš kraj 2007. Mikulov má sedminásobnou mistryni ČR v plavání. Vyšla nová publikace z mikulovské historie.

Zpravodaj č. 2 z 30. ledna 2008

Reprezentační ples Mikulova uváděl Zouhar, vystoupila i Csáková. Byl zaveden nový systém pronajímání městských bytů – rozhodovat bude nabídnutá výše nájemného. Obyvatelé Mikulova se vyjadřují k nepořádku na sídlišti. Rozhovor s novým ředitelem ZUŠ. Mikulov se prezentoval na Regiontouru. SOU Mikulov otevírá nový obor – Operátor skladování.

Zpravodaj č. 3 z 12. února 2008

Byla otevřena nová ubytovna na Kapucínské ulici pro klienty v tíživé životní situaci. Herci ze Svatby na bitevním poli navštívili Mikulov. Mikulov má nový systém vítání občánků. Skibob Mikulov má první úspěch. Na výstavě Made in Mikulov se prezentuje 21 autorů.

Zpravodaj č. 4 z 27. února 2008

Vedení radnice přestěhovalo ženu, která v bytě chovala 19 psů. Mikulov chce rekonstruovat amfiteátr. Zemřel hudebník Igor Czajkowski. Obyvatelé sídliště chtějí nejdříve zrevitalizovat dětská hřiště a parkoviště. Soukromá střední průmyslová škola přichází s nabídkou studijních oborů, které v našem regionu chybí.

Zpravodaj č. 5 z 12. března 2008

Městský úřad Mikulov zavedl sobotní úřadování. Katalog „dílny" pokřtili v Českém centru v Praze. Vernisáž v Galerii Efram uvedl spisovatel Lustig. Na mistrovství Evropy v GO přijel i japonský velvyslanec. V Mikulově se bude konat oblastní kolo Dívky roku.

Zpravodaj č. 6 z 27. března 2008

Situace kolem bývalé ZŠ Komenského se dala do pohybu. Mikulovsko žádá o několikamilionovou dotaci. Občanské sdružení Dětem ze zeleného ráje připravuje benefiční večírek, kde vystoupí i MIG 21. Jezdecký klub má krytou jízdárnu.

Zpravodaj č. 7 z 9. dubna 2008

Uprchlé makedonské děti mají v Mikulově pamětní desku. Miroslava Jeřábková ze Sedlece získala titul miss sympatie v oblastním kole soutěže Dívka roku. Odbor kultury má nového vedoucího. ZŠ Valtická komunikuje s rodiči přes internet.

Zpravodaj č. 8 z 23. dubna 2008

Místní akční skupina Mikulovsko získala 100 milionů na rozvoj regionu. Jezdecký klub Mikulov hostil parkurové závody. Rada města schválila parkování 30 minut zdarma.

Zpravodaj č. 9 ze 7. května 2008

Případ „hrobka" bude šetřit kontrolní výbor zastupitelstva. Starosta poděkoval za rozvoj Mikulova. Městská policie má na webu anketu. Dívka z Mikulova se stala vicemiss Roma ČR. Hanka Kynychová navštívila Dětský domov v Mikulově.

Zpravodaj č. 10 z 21. května 2008

Mikulov má nové webové stránky. Režisér Duda bojuje se svým filmem Jsem větší a lepší o studentského Oskara. Regionální muzeum v Mikulově získalo prestižní ocenění v národní soutěži. Mikulov byl dějištěm napoleonských bitev. Šipkař Příkazský je devátý v republice.

Zpravodaj č. 11 ze 4. června 2008

Mikulov se chce soudit kvůli pozemku. Výstavu vín - šampionů navštívil i ministr Gandalovič. Na Gymnáziu odmaturovala nevidomá studentka. Dětský domov dostal 20 tisíc od Motoklubu BMW Česká republika. Prvním rokem se uskutečnil festival židovské kultury.

Zpravodaj č. 12 z 18. června 2008

Vláda dala zelenou dálnici R52 přes Mikulov. Jezdecký klub Mikulov hostil mistrovství Jihomoravské jezdecké oblasti. Mikulov byl dějištěm jednoho z nejvýznamnějších koncertů Concentu Moraviae. Na výlet S Českým rozhlasem Brno po Moravských vinařských stezkách vyrazil letos z našeho města rekordní počet cyklistů. Městská policie nabízí stálý dohled nemohoucím občanům. Sedmá hvězda v mikulovském chodníku slávy patří Karlu Vlachovi.

Zpravodaj č. 13 z 9. července 2008

Mikulov získal několikamilionovou dotaci. Protobošt Stanislav Krátký získal čestné občanství našeho města. Josefa Vyhnalíková z Mikulova oslavila sté narozeniny. V našem městě se poprvé v historii konaly krojové hody. Den květů letos Dětskému dennímu stacionáři přinesl 57 110 korun. Tomáš Stehlík z fitness klubu Arnold´s gym sklidil úspěch na mistrovství ČR v naturální kulturistice.

Zpravodaj č. 14 z 6. srpna 2008

Sportovní hala TJ Pálava bude patřit Městu. Mikulov bude mít nový tenisový areál. JK Mikulov chce vytvořit česko-rakouské jezdecké stezky. G-centrum se začne stavět na podzim. Eurotrialog se bude konat již podesáté. Trojfestival "Sousedé" bude točit televize.

Zpravodaj č. 15 z 10. září 2008

Pálavské vinobraní 2008 přichází se spoustou novinek. Na mikulovském zámku se setkali prezidenti Česka a Rakouska. Rozhovor s novou vedoucí kultury. Program Pálavského vinobraní. J. A. Pitínský chystá jedinečný pořad o židovství - premiéra bude v Mikulově. 15. ročník "dílny" ukončil David Koller.

Zpravodaj č. 16 z 24. září 2008

Zhodnocení Pálavskéhi vinobraní 2008. J. A. Pitínský chystá premiéru pořadu o židovství v Mikulově. Naše město bude hostit Moravský hudební festival. Ohlédnutí za Kampanilou. Nabídka kroužků Domu dětí a mládeže.

Zpravodaj č. 17 z 8. října 2008

Vedení města navštívilo partnerské město v Izraeli. Mikulov má internetovou televizi. Na Náměstí se konaly vánoční trhy. Rozhovor s novou ředitelkou MŠ Habánská. Mikulov má čtyři kandidáty do krajského zastupitelstva.

Zpravodaj č. 18 z 22. října 2008

Mikulovská rozvojová bude mít na starosti kulturu a sport. Ředitelství silnic a dálnic ČR spouští webové stránky o rychlostní silnici R52. Komponovaný večer J. A. Pitínského měl premiéru v Mikulově. Pozvánka na 80. výročí založení Základní školy v Mikulově na Valtické ulici. Klienti ústavů sociální péče měli ples na mikulovském zámku. Od listopadu bude fungovat Kinoklub.

Zpravodaj č. 19 z 5. listopadu 2008

Cyklostezka Mikulov - Ottenthal by v budoucnu mohla být otevřena i pro motorová vozidla. Parkovací karty jsou v prodeji. Základní škola Valtická oslavila 80. narozeniny. Cizinecká policie zadržela běžence. Mladá vína lákala již před svatým Martinem. Kinoklub bude hostit outdoorové filmy.

Zpravodaj č. 20 z 20. listopadu 2008

ZŠ Valtická se chce zapojit do eTwinningu. Tanečníci z Dětského domova v Mikulově uspěli v celorepublikové soutěži. Mladé víno bylo posvěceno. Mikulovský zámek hostil koncert Duchem Vídně. Kinoklub byl slavnostně otevřen. Cimbálové muziky zavzpomínaly na jubilejním 20. ročníku Přehlídky dětských cimbálových muzik na Josefa Košuliče.

Zpravodaj č. 21 z 3. prosince 2008

Poplatek za odpad zůstane stejný. Mikulov získal 100 tisíc korun od Komerční banky. Eat-art galerie zahájila činnost. Jezdecký klub Mikulov chce do Mikulova přilákat další turisty. Kozí hrádek je znovu otevřen. Rekonstrukce ulice U Lomu bude brzy dokončena. Skauti budou roznášet Betlémské světlo. V galerii Efram vystoupila francouzská klezmerová kapela Glik.

Zpravodaj č. 22 z 17. prosince 2008

Nový semafor na Brněnské má donutit řidiče jedit pomalu. V Mikulově bude kluziště. Lístky na Reprezentační ples Mikulova jsou do konce roku za sníženou cenu. MAS Mikulovsko vypsala druhé kolo výzvy pro podávání žádostí o dotace. Kadeřníci z Mikulova uspěli v celorepublikové konkurenci. Vánoce, Vánoce přicházejí...