Tištěný Zpravodaj - ročník X

Zpravodaj č. 1 z 14. ledna 2009

Mikulovská rozvojová funguje od začátku roku. Chystá se 2. ročník Made in Mikulov. Biliculum rekonstruuje budovu Dětského denního stacionáře. Jízdní řád městské hromadné dopravy. Na Kostelním náměstí je pravěká galerie. Nové možnosti sportovního vyžití v Mikulově.

Zpravodaj č. 2 z 28. ledna 2009

Dálnice Brno - Vídeň povede přes Mikulov. Objekt bývalé celnice byl převeden na Jihomoravský kraj. Projednává se jeho budoucí využití. Letošní prezentace na Regiontouru byla financována z evropských peněz. Nejčstější mýty o třídění odpadů. Projekt Mikulova a Galanty přinese finanční prostředky na kulturní akce. Rozhovor s doktorkou Cajthamlovou z pořadu Jste to, co jíte.

Zpravodaj č. 3 z 11. února 2009

Reportáž z Reprezentačního plesu Mikulova - ten se letos konal bez účasti Kútů a Drasenhofenu. Amatérští umělci se opět představili na Made in mikulov. Základní školy připravily jiný zápis. SOU Mikulov zrekonstruovalo internát.

Zpravodaj č. 4 z 25. února 2009

Převod sportovní haly do vlastnictví města provázejí komplikace. Nájemnice ničí již druhý městský byt. Musí se vystěhovat. Mikulovští slavili fašank. Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2009. Mikulovské TIC je druhé nejlepší v kraji.

Zpravodaj č. 5 z 11. března 2009

Mikulov má nejlepší webové stránky v kraji. Převod sportovní haly do vlatnictví města je o krok dál. Zápis ze zasednání Zastupitelstva města Mikulova. První dotace z programu LEADER doputovaly na Mikulovsko. Rady pro výhodnější používání Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Tenisový oddíl Mikulov oslavil 25. výročí svého fungování.

Zpravodaj č. 6 z 25. března 2009

Problémová nájemnice se odstěhovala. Díky novým pravidlům přidělování bytů již podobné situace nehrozí. ZUŠ Mikulov uspořádala první reprezentační ples. Napoleon oslaví v Mikulově 200. výročí. Vína z Mikulovska přišlo ochutnat na šest set návštěvníků. Mikulovská rozvojová chystá Babinec.

Zpravodaj č. 7 ze 8. dubna 2009

Mikulov řeší nedostatek zubařů. Město informuje prostřednictvím SMS zpráv. Turistická sezona byla slavnostně zahájena. Muzejní spolek vydá vlastivědnou publikaci O Mikulově pro každého. Rozhovor s novým ředitelem STKO Tomášem Hlavenkou. Sbor Gaudium pokřtil nové CD. Na Nejmilejším koncertu vystoupil Jiří Zonyga. JK Mikulov odstartoval jarní kolo závodů.

Zpravodaj č. 8 z 22. dubna 2009

Mikulov a Znojmo už si nechtějí konkurovat, připravují vinobraní společně. Mikulov hostil oblastní kolo Dívky roku. Benefiční koncert pro děti z Pavlovské. V Mikulově se koná Mezinárodní sympozium vinařek. Radiokub navazuje ze Stolové hory spojení s radioamatéry z celého světa. Jezdecký klub zkvalitňuje své služby.

Zpravodaj č. 9 z 6. května 2009

Spor mikulovských zastupitelů. Kosmonaut a europoslanec Vladimír Remek navštívil Mikulov. 2Bobule se budou natáčet v Mikulově. Městské kino má od května rezervační systém. Na mikulovském zámku se sešly vinařky. Starosta ocenil osobnosti, které se podílejí na rozvoji města Mkulova. Mikulov bavil Galantu. Promítnou film o folklóru v Mikulově. Spisovatel Lustig navštívil Týden židovské kultury. JK Mikulov uspořádal první vozatajské závody.

Zpravodaj č. 10 z 20. května 2009

Bezcenný obraz skrýval skvost ze 16. století. Rada JmK na svém výjezdním zasedání v Mikulově řešila také váznoucí výstavbu rychlostní komunikace R 52. Stavba G-centra si vyžádala další finanční prostředky. Permanentky na Pálavské vinobraní budou v prodeji od 1. června. Virtuosi di Mikulov zpívali v Liverpoolu. Vzpomínkový večer k poctě Karla Krautgartnera. Mikulovské koupaliště otevře 1. června.

Zpravodaj č. 11 z 3. června 2009

Jídelna na Kapucínská je od konce května uzavřena. Napoleon v Mikulově. Regionální muzeum v Mikulově otevřelo nový vstup do zámecké zahrady. Byla odhalena pamětní deska na počest rabi Löwa. Informace o volbách do Evropského parlamentu. Mikulov má jedinečné řešení pozemkových úprav. Městská policie může znovu měřit rychlost.

Zpravodaj č. 12 z 17. června 2009

Výseldky voleb do Evropského parlamentu. Děti z domova pomohou opuštěným psům. Pálavské vinobraní nabídne bohatý program. Mikulov chce být městem bez drog. STKO chce zlepšovat odpadové hospodářství. Gymnázium má nové vybavení. Galerie Efram pořádá první výtvarné sympozium. Hvězda Evy Pilarové září v chodníku slávy.

Zpravodaj č. 13 z 15. července 2009

Nezaměstnaní vykonávají veřejnou službu. Kapacita mikulovských školek není ideální. Skvosty italské gotiky zdobí mikulovský zámek. Usnesení ze zasedání Zastupitelstva města. Den květů přispěl dětem z Bilicula. Mikulovský šipkař oslavil další úspěch.

Zpravodaj č. 14 z 12. srpna 2009

Technoparty se v Mikulově nakonec nekonala. Mikulov chce využívat energii z obnovitelných zdrojů. Naše město má nové dětské hřiště, na dalším se pracuje. Národy Podyjí oslavily 10. výroční v dešti.

Zpravodaj č. 15 z 9. září 2009

Rekonstrukce ulice Nová bude brzy ukončena. Na kopeček letos o vinobraní vyšlápne i Donutil. Letošní "dílna" měla úspěch. Program Pálavského vinobraní. Feminář letos poprvé s účastí muže. Nabídka kroužků Domu dětí a mládeže.

Zpravodaj č. 16 z 23. září 2009

Vinobraní v Mikulově navštívilo 40 tisíc lidí. Ministři se setkali na mikulovském zámku. Mistrovství České republiky v poznávání vůní ve víně bylo nevšedním zážitkem. Nová rubrika Zeptejte se starosty. Rodinné centrum Monty nabízí činnost pro nejmenší děti.

Zpravodaj č. 17 z 7. října 2009

Kníže Hans Adam II. navštívil Mikulov. Mikulovští studenti mají možnost letět do Izraele. Informace o změně ve svozu plastů a papíru. Senioři již mohou žádat o umístění do G-centra. Rozhovor s novou ředitelkou Mikulovské rozvojové Markétou Sojkovou. Mikulov hostil mistrovství Evropy žen v deskové hře GO.

Zpravodaj č. 18 z 21. října 2009

Princezna Dietrichstein chce zpátky mikulovský zámek. V Mikulově vzniklo sympozium zaměřené na fotografii. 2Bobule měly světovou premiéru v Mikulově. Turistická oblast Mikulovsko má nové logo. Rozhovor se školní psycholožkou Lenkou Pfefrlovou. Lukáš Michna opustil SuperStar. JK Mikulov připravuje novou disciplínu: vytrvalostní dostihy.

Zpravodaj č. 19 z 4. listopadu 2009

Výsledky studie: topte biomasou, ušetříte. Národopisný spolek Pálava přivedl před 30 lety do Mikulova folklor. Rozhovor s novým ředitelem G-centra. Soutěž o vstupenky na Mezinárodní festival outdoorových filmů. Starosta Koštial pokřtil destinační magazín. Biliculum vydražilo pro postižené děti více než čtvrt milionu. Dětský domov v Mikulově oslaví 80. výročí založení. Sulima získal zlato pro Arnold´s Gym.

Zpravodaj č. 20 z 18. listopadu 2009

Oslavu Dětského domova navštívili i jeho bývalí obyvatelé. Mikulov vzpomene na pád železné opony. Čeští a rakouští policisté spolupracují na společné hranici. Okénko Městské policie. Anketa - Jak mikulovští vzpomínají na listopad 1989? Koncert harmonikáře Koubka sklidil úspěch.

Zpravodaj č. 21 z 2. prosince 2009

Přípravy převodu sportovní haly na město finišují. Mikulov se na chvíli vrátil do minulého režimu. Usnesení Zastupitelstva města Mikulova. Rozhovor se Svatoplukem Vrbkou - autorem nové knihy Povídání o Mikulově. Zastupitelé řekli stop fotovoltaickým elektrárnám - anketa.

Zpravodaj č. 22 z 16. prosince 2009

odkaz