Tištěný Zpravodaj - ročník XI

Zpravodaj č. 1 z 13. ledna 2010

V roce 2010 se bude šetřit. Senioři už bydlí v novém, G-centrum zahájilo provoz. Pohotovost v Mikulově od ledna nefunguje. Usnesení Rady a Zastupitelstva města. Pozvánka na Reprezentační ples Mikulov - Kúty - Drasenhofen. Připravuje se Made in Mikulov 2010.

Zpravodaj č. 2 z 27. ledna 2010

Pohotovost v Mikulově obnovena nebude. Město se snaží situaci řešit jinak. Vrátit Dietrichsteinům majetek? Mikulovští mají rozdílné názory.Noc s hvězdou muzikálů. Z redakční pošty. Povinná výměna řidičských průkazů.

Zpravodaj č. 3 z 10. února 2010

Některé chodníky v Mikulově stále pokrývá ledová vrstva. Mikulovští gymnazisté uctili památku obětí holocaustu. Mikulov přivítá festival Jeden svět. Kamerový systém výrazně snižuje trestnou činnost. Částečné řešení pro náhradu pohotovosti. Zájem turistů o Mikulovsko roste. Nový ředitel městské sportovní haly plánuje spoustu novinek. Hrajte o lístky na fotbal v Barceloně.

Zpravodaj č. 4 z 24. února 2010

Hejtman: Za komlikace výstavby R52 může Ministerstvo životního prostředí. Výrazné zvýšení nájemného přijde v příštím roce. 7 DNÍ chce dělat volný čas sedm dní v týdnu. Studium na Gymnáziu Mikulov. Studentka uspěla v cukrářské soutěži. Filmový festival Jeden svět doplní bohatý program. JK pořádá první halové závody.

Zpravodaj č. 5 z 10. března 2010

Silnice R52 bude užší, stavět se má příští rok. Mikve bude na jaře zpřístupněna pro veřejnost. O krok blíže k výstavbě v lokalitě Pod Novou. Mikulov se přidal k napoleonským městům. Měsíc divadla byl zahájen. Program festivalu Jeden svět. Oslavy města Mikulova.

Zpravodaj č. 6 z 24. března 2010

Zastupitelé schválili rozpočet až napodruhé. Pozvání na Vítání jara. Jeden svět splnil očekávání. Poukázal na problémy ve světě. Usnesení Zastupitelstva. Rozpočet města Mikulova. Zámecké čtení pro princezny a rytíře. Výstava vín mikulovské vinohradnické podoblasti.

Zpravodaj č. 7 ze 7. dubna 2010

Bývalá škola Komenského se konečně dočká rekonstrukce. ZŠ Valtická podává zajímavé informace nenásilnou formou. Ke křtu katalogu "dílny" zahraje Hudba Praha. Mikulovští přivítali jaro a zahájili sezonu. Zapojte se do Oslav města. Letos slavili všichni učitelé. Nová vedoucí živnostenského odboru se chce zaměřit na komunikaci s podnikateli. Regionální muzeum v Mikulově zahajuje novou sezonu.

Zpravodaj č. 8 z 21. dubna 2010

První objekt vytápěný alternativními palivy. Na Náměstí jsou tři nové provozovny. Mikulov si připomene bohatou židovskou historii. Společenská rubrika - poprvé! Nové vyhlášení přírodní rezervace Šibeničník. Dvojjazyčná publikace pověstí je na světě. Oslavy Dne Země v Mikulově. Concentus Moraviae tentokrát na téma baroko a jazz.

Zpravodaj č. 9 z 5. května 2010

Mikulov má nový turistický cíl - mikve byla představena veřejnosti. Naše město se vydá po stopách historie. Permanentky na Pálavské vinobraní budou v prodeji od 17. 5.! Dotace pro výrobce potravin a vinaře. Do Mikulova se vrátili čápi. Na Oslavách města vystoupí Laura a její tygři. Jarní šatní bazar. Palavěnka a Palvánek oslavily narozeniny. Připomenutí židovské kultury sklidilo úspěch.

Zpravodaj č. 10 z 19. května 2010

Kaple Božího hrobu byla zrekonstruována. Nad pamětní deskou Gajdoše visí otazník. Zámek zůstane státu. Mikulov se vydal po stopách historie. Usnesení Zastupitelstva města. První ročník Mikulov gourmet festivalu. Jazzový večer bude nakonec bez Karla Gotta. Jezdecký klub sklízí úspěchy.

Zpravodaj č. 11 z 2. června 2010

Moderní hřiště pro děti i náctileté. Volby v Mikulově. Naším městem by měl opět protékat potok. Premiérové oslavy města. Mikulov má nového čestného občana. Obal na nanuk sklidil mezinárodní úspěch. Sportovní olympiáda v Mikulově.

Zpravodaj č. 12 z 16. června 2010

Felix Slováček už má svoji hvězdu na mikulovském chodníku slávy. Když Mikulov bavil Šumperk a naopak. Helena Vondráčková předala ceny nejlepším vinařům z Mikulovska. Osm let Galerie Efram. První ročník Mikulov gourmet festivalu si nenechali ujít ani Václav Postránecký nebo Jana Švandová. Mikulovsko vyhrálo v olympiádě regionů. Mikulov se stane centrem sportovního klání handicapovaných i zdravých dětí.

Zpravodaj č. 13 z 30. června 2010

Amfiteátr dostává novou podobu. Rozvíjí se novodobá tradice krojových hodů. Na radnici bude vlát moravská vlajka. G-centrum zahajuje zkušební provoz nové služby. Letošní "dílna" bude opět tradiční. Květinový den zase pomohl dětem ze stacionáře. Mikulov bude hostit Kytarový festival už po čtyřiadvacáté. Na speciálních hrách vyhráli všichni.

Zpravodaj č. 14 z 21. července 2010

Mikulov navázal kontakty se zástupci japonského vinařského centra. Odstartoval 17. ročník mikulovského výtvarného sympozia "dílna". Zástupci města a církve předají veřejnosti zrekonstruovanou kapli Božího hrobu. Anketa: rozhodněte o názvu veřejného prostranství na rohu ulic Husova a Brněnská. Nenechte si ujít letošní ročník Festivalu Národů Podyjí - náměstí provoní 19 národních kuchyní.

Zpravodaj č. 15 z 18. srpna 2010

Zpravodaj bude mít své webové stránky. Obraz ze 16. století zůstane po rekonstrukci na mikulovském zámku. Letošní dílna voněla. Národy Podyjí chutnaly i na dešti. Mikulovu budou vévodit černobílé klapky - XI. ročník Klavírních kurzů zahájí sobotní koncert. Dostaveníčko si dají folklorní soubory tří národů z Podyjí. Pálavský krpál odstartuje na amfiteátru.

Zpravodaj č. 16 z 8. září 2010

Pálavské vinobraní nabídne nabitý program. Podoba plánované galerie umění budí emoce. Pálava je uklizená, díky dobrovolníkům. Děti z mikulovských škol se skamarádí se svými protějšky z partnerského města Galanta. Třetí ročník Pálavského krpálu zná své vítěze.

Zpravodaj č. 17 z 22. září 2010

Jaké bylo letošní Pálavské vinobraní? V Mikulově se ministr Fuksa potkal s místními zemědělci a vinaři. Kdo vyhrál knížku o Mikulově? Část Stolové hory bude zpřístupněna už příští rok. Na Kampanile se letos i tančilo. Děti spřátelených měst spojil sport a kreslení.

Zpravodaj č. 18 z 6. října 2010

Zastupitelstvo schválilo vznik nové organizace, která má podpořit cestovní ruch. Budova bývalé školy Komenského dostává novou tvář. Komunální volby se blíží - nahlédněte do programů jednotlivých stran, které se budou ucházet o Váš hlas! Nenechte si ujít travesti show, kterou bude mít v režii skupina Hanky Panky.

Zpravodaj č. 19 z 20. října 2010

Jak dopadly volby do městského zastupitelstva? Staňte se součástí pokusu o zápis do České knihy rekordů! Proč na začátku října zdobil Náměstí vánoční strom? Do Mikulova zavítá jazzový mág Rudy Linka.

Zpravodaj č. 20 z 2. listopadu 2010

Mercedes Dietrichsteinová tentokrát žaluje Mikulov a chce po něm i hrobku. Jaké bude nové vedení města? Mikulov se zapíše do České knihy rekordů. Lahůdka pro hudební fajnšmekry - Gary Lucas zahraje v kinoklubu blues. Jaký byl koncert Romana Šporcla a cimbálové kapely Romano Stilo? Jako v pohádce Dařbuján a Pandrhola se ocitl každý, kdo si nenechal ujít Moravské božolé - u hotelu Zámeček teklo přímo z kašny.

Zpravodaj č. 21 z 18. listopadu 2010

Poprvé zasedlo nové zastupitelstvo a ze svých řad zvolilo radu města. Zámecká půda má za sebou generální úklid. Divadlo MALÉhRY přiveze do Mikulova komedii Vepřo knedlo zelo. Socha Pavla Opočenského trvale umístěná v zámecké zahradě je poničená. Přijměte pozvání na Podzimní tlachání do Galerie Efram nebo na Večer pod lampou do Kinoklubu. Alej u Mikulova se díky CEV Pálava rozrostla o dvacet mladých stromů.

Zpravodaj č. 22 z 1. prosince 2010

První svíčka na adventním věnci se rozzářila. Mikulovští hasiči letos vyjeli k rekordnímu počtu zásahů a během čtyř let by se měli dočkat nové stanice. Zesnul mikulovský probošt Stanislav Krátký. Adventní dění v Mikulově zkrátí čekání na Jéžíška. Kinoklub bude tepat v rytmu tónů z de Janeira. V Mikulově měl svoji premiéru Gary Lucas.

Zpravodaj č. 23 z 15. prosince 2010

Čerti odtáhli z Mikulova s prázdnými pytli. Fosfa darovala mikulovskému stacionáři milión na výtah. Kdo je kdo v Radě města - díl první: Tomáš Hlavenka. Městská galerie ukazuje hračky rodičů, babiček i dědečků dnešních dětí. Jak pomoci gorilám? Co se děje na mikulovských školách. Kam s poštou pro Jéžíška? Do schránky na Náměstí!