Tištěný Zpravodaj - ročník XII

Zpravodaj č. 1 z 12. ledna 2011

Rok 2011 bude pro město ve znamení šetření a hledání rezerv. Gymnázium povede politolog Lukáš Valeš. Kdo je kdo v Radě města - díl druhý: Ivo Koneš. Galerie Efram dá šanci neprofesionálním umělcům. Jaký byl vánoční koncert v podání Virtuosi di Mikulov? Hledá se dívka roku 2011. Kam a na co během ledna v Mikulově?

Zpravodaj č. 2 z 26. ledna 2011

Mimořádné zastupitelstvo se nečekaně protáhlo. Budoucí prvňáci se byli zapsat do škol. Kdo je kdo v Radě města - díl třetí: Rostislav Koštial. Mikulov se prezentoval na veletrhu Regiontour. Kriminalita se v Mikulově v roce 2010 snížila. Mikulov má mistra světa v thajském boxu. Na plese Mikulov-Drasenhofen-Kúty byl hlavní cenou v tombole diamant.

Zpravodaj č. 3 z 9. února 2011

Mikulov hostil špičkové degustátory z celého světa na Sauvignon fóru 2011. Zastupitel Petr Marcinčák hovoří o své volbě do představenstva VaK. Jste spokojeni s Integrovaným dopravním systémem JMK? Představujeme místostarostu Eduarda Kulhavého. V Mikulově vzniká nový divadelní soubor. Do Mikulova přijede Spirituál kvintet. ZUŠ Mikulov zve na ples.

Zpravodaj č. 4 z 23. února 2011

Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2011. Mikulov bude mít nové kruhové křižovatky. Gymnázium se rušit v žádném případě nebude vzkazuje jeho nový ředitel Lukáš Valeš. Založili destinační společnost. Událost roku je tady – sčítání lidu, domů a bytů. Synagoga je uzavřena. Představujeme radní Marii Leskovjanovou. Žákyně se stala princeznou ČRo2. V Mikulově vystoupí Marta Töpferová.

Zpravodaj č. 5 z 9. března 2011

Přímá autobusová linka Brno-Mikulov bude zachována. V Mikulově se konal fašank. Kaple Božího hrobu v esemeskové soutěži. Představujeme radního Vojtěcha Příbramského. Na mikulovském zámku proběhne křest katalogu "dílna" 2010. Spirituál kvintet vyprodal mikulovské kino. Pozvánka na semifinále Dívky roku 2011. Festival dokumentárních filmů Jeden svět podruhé v Mikulově.

Zpravodaj č. 6 z 23. března 2011

V Mikulově vzniká nová unikátní expozice o vinaství s celorepublikovým významem. Letošní vítání jara bude v Mikulově velkolepé. Marta Töpferová vystoupila poprvé v Mikulově. Hieronymus Lorm bude mít v Mikulově pamětní desku. Správa CHKO hledá dobrovolné strážce. Představujeme radního Karla Pavlíka. V Mikulově pokřtili katalog MVS "dílna" a představili nového kurátora. Výtěžek ze semifinále Dívky roku bude věnován děstkému stacionáři Biliculum.

Zpravodaj č. 7 z 6. dubna 2011

Mikulov přivítal jaro. Komise pro regionální rozvoj připravuje rozvojové vize města. STKO začíná rozvážet popelnice na bioodpad. Úředníci na Městském úřadě jsou pod kontrolou auditorů. Představujeme zastupitele Jaroslava Crhana. Zámek ožil pohádkami. Nejkrásnější dívku Moravy zvolili v Mikulově. Začíná jezdecká sezóna v JK Mikulov.

Zpravodaj č. 8 z 20. dubna 2011

Mikulov ožije velikonocemi. Židovské tradice se představí na Dnech židovské kultury.Celonárodní čtení bible i v Mikulově. Pálavský okruh s historickým vlakem otevře sezónu. Na židovském hřbitově byla otevřena nová expozice o židovství. Regionální muzeum zve na expozici o piaristech. Představujeme zastupitelku Marii Babicovou. Přípravka FC Pálava slaví úspěchy.

Zpravodaj č. 9 ze 4. května 2011

Mikulov oslavil velikonoce ve velkém. Ředitel gymnázia odstoupil ze zdravotních důvodů. Kapličky na Svatém kopečku se dočkají pomoci. V Mikulově se začal třídit bioodpad. Zprávy ze Zastupitelstva města – zastupitelé řešili požární ochranu, golf i lesopark. Představujeme zastupitele Vojtěcha Jedličku. Do Mikulova zavítají napoleonská vojska. Šampionem Valtických vinných trhů se stalo víno z Mikulova.

Zpravodaj č. 10 z 18. května 2011

Slavit se bude v celém městě - Mikulov má ambici stát se rájem golfistů - Dobrovolná dražba městských bytů - Představujeme zastupitele města/Martin Chromý - Jazzové dny v Mikulově - Pozvánka na Den dětí - Galerie U Závodných je před dokončneím - Zámecký sál bude v rytmu latiny i valčíku - Informace o předprodeji na Pálavské vinobraní.

Zpravodaj č. 11 z 1. června 2011

Vykopávky přináší svědectví z doby bronzové - Pálavské vinobraní 2011 odkrývá svou tvář - Hejtman Hašek slíbil zachvoání gymnázia - Galerie Efram oslaví své narozeniny - Rozhovor se zastuitelem města Štefanem Kapičákem - Jitka Vrbková mezi elitou architektů - Do Mikulova zavítají skeptici.

Zpravodaj č. 12 z 15. června 2011

Miliony z Unie posílily zájem o Mikulovsko - Charitativní show Den květů nebude - Oprav je v letošním roce poskrovnu - Mikulov hostil historicky první setkání VOC ČR - Ze škol - Zápis žáků do ZUŠ Mikulov - Křehký Mikulov - Vozatajské závody a klobouková soutěž

Zpravodaj č. 13 z 29. června 2011

Mikulovské gymnázium se spojí s učilištěm - Novinky Pálavského vinobraní - ZUŠ Mikulov má nadějnou studentku - Představujeme zastupitele města - Jak na bioodpad - Pozvánky za kulturou - Z mikulovského tenisu a fotbalu - Program kina na červenec

Zpravodaj č. 14 z 20. července 2011

Pálavské vinobraní představilo svůj kompletní program - Velký letní rozhovor se zastupiteli (Olga a Slavomír Měšťánkovi) - Mikulovské PIVOBRANÍ 2011 - Eurotrialog 2011 - Léto v Mikulově - Poznačte si do kalendáře - Virtuosi di Mikulov připravují Kampanilu - Plnoletá "dílna" zahájena - Rozhovor s Hanou Vovsovou o její knize "Láska na první kliknutí".

Zpravodaj č. 15 ze dne 17. srpna 2011

Osud gymnázia není Mikulovu lhostejný, i když se nepřipojil k petici - Pálavské vinobraní vstoupí do 64. ročníku - Svozový systém a bioodpad / Otevřený dopis a reakce na něj - Radnice chce diskutovat adresně - Mikulov má svého pivního Mamuta - Pozvánky na akce - Okénko seniorů - Pestrá letní sezóna v Jezdeckém klubu Mikulov - Křest knihy Hany Vovsové - Letní kino bude promítat.

Zpravodaj č. 16 ze dne 7. září 2011

Mikulov má Vinaře roku a Krále vín - Informace k Pálavskému vinobraní - Informace pro podnikatele - Třídění se Mikulovu vyplácí - Rozhovor se zastupitelem města Vladimírem Michnou - Kultura s léterm nekončí - Okénko seniorů - Iron Heart - Den otevřených dveří v G-centru - Za novými zážitky na Mikulovsku a Weinviertelu - Kroužky na DDM.

Zpravodaj č. 17 ze dne 21. 9. 2011

Celý Mikulov žil Pálavským vinobraním - Rozhovor se zastupitelem města Milanem Poláčkem - Harfa a múzy v Dietrichsteinské hrobce - Okénko Městské policie - Týden knihoven - Dům dětí a mádeže v říjnu.

Zpravodaj č. 18. ze dne 5. října 2011

Procházkův lesopark se mění před očima - Z jednání Zastupitelstva města - Na zámku zahraje Filharmonie Brno - Nechceme jen pokutovat, ale i informovat a dělat prevenci - Otázky pro starostu města - Rozhovor se zastupitelem Jaroslavem Smečkou - Z oslav Gymnázia Mikulov - Přehled kroužků DDM - Děti se vydají po stopách bílé paní.

Zpravodaj č. 19 ze dne 19. října 2011

Film o Pálavě a LVA získal cenu v Karlových Varech - Pálavský gulášfest - Rozhovor se zastupitelem Michalem Solaříkem - Kdy už budou v Mikulově kruhové objezdy - Virtuosi di Mikulov oslaví prvních 15 let své existence - Z mikulovských galerií - Program kina a kulturní pozvánky.

Zpravodaj č. 20 ze dne 2. listopadu 2011

Nájemníci dluží městu miliony - Svatomartinský Mikulov - Rozhovor s novým ředitelem gymnázia Jiřím Souchopem - Vánoční strom - Kašna před kinem nebude - Změny se zavedením vydávání elektorinických OP - VdiM oslaví 15 let své existence - Dětský bazárek - Otevřený dopis na téma třídění odpadů - Kulturní pozvánky.

Zpravodaj č. 21 ze dne 16. listopadu 2011

Městské kino se dočká digitalizace - Znovuotevření kostela sv. Václava - Rozhovor se zastupitelem města Karlem Štoglem - Usnesení ZM ze dne 2. 11. 2011 - Okénko městské policie za říjen - Jízdné MHD podraží - Kulturní pozvánky.

Zpravodaj č. 22 ze dne 30. listopadu

Na zimu jsme připraveni, říká ředitel Tedosu Václav Gembický - Galerie Závodný nabídne vernisáže i koncerty - Rozhovor se zastupitelem Rostislavem Souchopem - Okénko seniorů - Adventní čas v Mikulově-nabídka programu - Mikulovští skauti budou roznášet Betlémské světlo - Pozvánka na společný koncert Virtuosi di Mikulov a rakouský sbor Via Lentia.

Zpravodaj č. 23 ze dne 14. prosince

Vánoční blahopřání pana starosty a vedení města Mikulova - Štafetu ředitelky v kultuře přebere Marcela Koňáková - Mikulov po pěti letech zruší Městskou galerii - O strategii školství chceme vést širokou diskusi, říká starosta města - Představujeme zastupitele města / Pavel Šuba, ODS - Mikulovští senioři mají na výběr - Jiří Vala, student GYMIKU zabodoval v celostátní logické olympiádě - Kruh přátel hudba zve na koncert - Přehled vánočních bohoslužeb - Kulturní pozvánky - Společenský ples 28. 1. 2012.