Zimní tenisová sezona v plném proudu

V tenisových halách v Břeclavi, rakouském Laa a v tělocvičně na ZŠ Hraničářů se připravuje asi čtyřicet tenistů z Mikulova a okolí. Někteří z nich se účastní halových turnajů pořádaných tenisovým svazem, soutěží družstev – minitour a pozvánkových turnajů spřátelených klubů. I v lednu se dětem podařily pěkné výsledky.

Na celostátním turnaji chlapců a dívek do devíti let v rakouském Traiskirchenu vybojovala 5. místo Nina Schmidová – z dívek byla nelepší. Na babytenisovém turnaji v Nové Vsi u Ivančic obsadil 5. místo Matouš Hála. Oba v této kategorii začínají a jejich pěkné výsledky jsou příslibem do dalších sezon.

Z žáků se slušným výkonem v Brně prezentovali Terka Štěpánková (v Líšni postup do čtvrtfinále) a Adam Čížek. Nejlepší umístění dosavadní halové sezony si připsal Tomáš Brychta, který odešel neporažen s 1. místem z turnaje mladších žáků v Nové Vsi u Ivančic.

19. ledna začal prvním kolem již 3. ročník zimní minitenisové tour, ve které obhajuje DS Tenis Mikulov loňské vítězství. Po odchodu téměř celého vítězného týmu do starší kategorie jsme letos družstvo složili ve spolupráci s TK Dolní Dunajovice. Dalšími týmy jsou TK Moravský Krumlov a TK Znojmo. Letos tato soutěž bude velmi vyrovnaná, což ukázalo už 1. kolo, kde družstvo ve složení: Michal Jílek, Martin Pitra, Jakub Zima, Laďa Zima, Lucie Machalová a Markéta Kovářová porazilo 7:5 MK a podlehlo 5:7 Znojmu. Další kolo se uskuteční v neděli 24. února v nafukovací hale ve Velkých Němčicích.